HES Kodu Sorgulama Sistemi Nedir?

Caner Bulut

Caner Bulut

Founder & CEO

26.10.2021

HES kodu birisinin virüs ile ilgili bir risk taşıyıp taşımadığını anlamamıza yardımcı olan teknolojidir. Sağlık Bakanlığı tarafından geliştirilen servis toplu yaşam alanlarına giriş-çıkışlarda güvenliği sağlamak için ciddi bir şekilde kullanılmaktadır.

Sağlık Bakanlığı'nın geliştirmiş olduğu Hayat Eve Sığar uygulaması üzerinden HES kodunuza erişebilirsiniz. HES kodu hem kare kod olarak hem de text formatında kullanılabilir.

Gir-in ve HES Kodu Sorgulama

Gir-in uygulamamız ortamlara giriş-çıkış işlemlerini donanım bağımlılığından kurtaran bir teknolojidir. Resepsiyon bölgesine koymuş olduğumuz tablet üzerinden gelen ziyaretçilerin yada çalışanlarınızın HES kodlarını sorgulayabilir, daha binaya girmeden gerekli önlemleri alabilirsiniz. 

HES kodu sorgulama ekranında ziyaretçi yada çalışan Hayat Eve Sığar uygulamasındaki kare kodunu tabletteki kameraya okutarak yada ekrandan manuel olarak metin şeklinde HES kodunu girerek sorgulamasını self-servis yapabilir. 

Gir-in riskli yada süresi geçmiş bir HES kodu tespit eder ise bina yönetiminden sorumlu kişilere otomatik olarak bilgilendirme yapar ve ziyaretçinin girişine izin vermez.

Gir-in Çalışan HES Kodu Sorgulama

Gir-in bir kurum içerisinde çalışan personelinde düzgün şekilde HES kodlarını sorgulayarak gerekli raporlamaları oluşturabilir. HES sorgusunda riskli yada süresi geçmiş HES'ler ile ilgili hem çalışanı hem de yöneticilerini bilgilendirebilir.

Sonuç Olarak

HES kodu sorgulaması sağlıklı bir ortam oluşturmak açısından kritik seviyede önemlidir. 

Gir-in bu ihtiyacınızı çözecek teknolojileri sizlere sunmaktadır. Ürünümüz ve HES özellikleri hakkında daha detaylı bilgi almak için bizleri arayabilirsiniz.