Mobil PDKS Kullanmanın Faydaları

Caner Bulut

Caner Bulut

Founder & CEO

16.06.2023

Mobil PDKS Faydaları

Mobil PDKS, işletmelerde veya kurumlarda kullanılan bir personel yönetim aracıdır. 

Mobil PDKS hakkında daha fazla bilgi almak için Mobil PDKS nedir? isimli blog yazımızı inceleyebilirsiniz.

Mobil PDKS kullanmanın önemli avantajları aşağıdaki gibidir.

  • Donanıma olan bağımlılığı yok eder ve maliyetlerinizi en aza indirir. PDKS sistemleri sabit bir şekilde kurulduğundan, işyerinden başka bir yere taşınması veya farklı bir konumda kullanılması zordur. Donanım, yazılım ve kurulum maliyetleri gerektirir. Mobil PDKS ise, personelin mobil cihazını yanında taşıdığı için taşınabilirlik sağlar. Personel, istedikleri yerde ve zamanda giriş-çıkış saatlerini kaydedebilir. Mobil PDKS, personelin kendi mobil cihazını kullanması nedeniyle donanım maliyetlerinden de tasarruf sağlar. Yazılımın güncellenmesi genellikle otomatik olarak yapılır ve işletme tarafından yönetilmez.
  • Çalışanlar kendi giriş/çıkış bilgilerine çok daha pratik şekilde erişebilir. Mobil PDKS  genellikle kullanıcı dostu arayüzler ve mobil uygulamalarla birlikte gelir. Personel, kendi mobil cihazını kullanarak kolayca giriş-çıkış saatlerini kaydedebilir ve herhangi bir yerden erişilebilirlik sağlar.
  • Esnek bir yapı sağlar.  Mobil PDKS, personelin sahada veya uzaktan çalıştığı durumlarda bile devam takibini mümkün kılar. Personel, mobil cihazlar aracılığıyla giriş-çıkış saatlerini kaydedebilir ve işle ilgili bilgileri güncelleyebilir.  Mobil PDKS, uzaktan çalışma veya saha çalışması gibi esnek çalışma düzenlerinde daha uygun bir seçenektir. İşletmelere daha fazla esneklik ve mobilite sağlar. 
  • API desteği sayesinde veriye erişim kolaydır.  Mobil PDKS  bulut tabanlı bir yapı kullanır ve veriler bulutta depolanır. Bu, mobil PDKS'nin verilere her yerden ve herhangi bir cihazdan erişim sağlayabilmesini mümkün kılar.
  • Anlık Konum doğrulamasını mümkün kılar. Mobil PDKS, personelin konum bilgilerini kaydedebilir. Bu, saha çalışması yapan personelin nerede olduğunu ve ne zaman geldiğini doğrulamak için kullanılabilir. 
  • Verimlilik ve Zaman Tasarrufu sağlar. Mobil PDKS, geleneksel kağıt tabanlı veya manuel sistemlere göre daha hızlı ve verimli bir şekilde çalışır. Personelin giriş-çıkış saatlerini elle kaydetmek yerine, mobil cihazlar aracılığıyla anlık olarak kaydedilir. Bu sayede zaman ve kaynak tasarrufu sağlanır. 
  • Hata yapma olasılığını düşürür. Manuel devam takip süreçlerinde hatalar ve eksiklikler meydana gelebilir. Kayıtların kaybolması, yanlış verilerin girilmesi veya zaman takibi gibi sorunlar yaşanabilir. Mobil PDKS, otomatik veri girişiyle hataları ve eksiklikleri en aza indirir, verilerin güvenilirliğini ve doğruluğunu artırır.

Mobil PDKS genel olarak verimlilik, doğruluk, zaman tasarrufu ve iş süreçlerinin optimize edilmesi gibi avantajlar sağlar.

Ancak bilinmelidir ki, her işletmenin ihtiyaçları farklı olabilir ve Mobil PDKS'nin uygulanması öncesinde dikkate alınması gereken belirli gereksinimler ve faktörler vardır. Kısaca değinmek gerekirse; öncelikle işletme ve personel yönetim ihtiyaçlarını belirlemek gerekir. Mobil PDKS'i hangi amaçla kullanacağınızı ve hangi özelliklere ihtiyaç duyduğunuzu belirlemek, doğru bir sistem seçmek için önemlidir. 
Sonraki aşamada, işletmenizdeki personelin mobil PDKS kullanımına uygun olup olmadığını değerlendirmek gerekir. Tüm çalışanlarınızın akıllı telefon veya tablet gibi uyumlu cihazlara erişimi olup olmadığını göz önünde bulundurmanız ve gerektiğinde personelinize cihaz temin etmek veya alternatif kayıt yöntemleri sağlamak gerekebilir. Mobil PDKS çözümünün etkili kullanılabilmesi için çalışanlarınıza uygun eğitim ve destek sağlamak önemlidir. Çalışanlarınızın sistem nasıl kullanılacağı konusunda bilgi sahibi olmaları ve soruları için destek alabilecekleri bir iletişim kanalının bulunması önemlidir.

Bu gibi faktörleri dikkate alarak işletmeniz için en uygun Mobil PDKS sistemini seçebilir ve sağladığı avantajlardan sizde yararlanabilirsiniz.

Sonuç olarak;

Gir-in Mobil PDKS sistemi, bulut tabanlı mobil ve web uygulaması ile her işletmede  kullanabilirsiniz. Konum doğrulaması ile uzaktan ve saha çalışmasını elverişli hale getirebilirsiniz. Gir-in ile kullanım süresince alacağınız teknik destek sayesinde hem işletmeniz hem çalışanlarınız için doğru ve faydalı seçimde ilk adımı atmış olacaksınız. 

Hemen şimdi Gir-in demo hesabınızı oluşturabilir, uygulamamızı 14 gün ücretsiz kullanabilirsiniz.