Bulut Tabanlı QR Kodlu Geçiş Sistemi

Caner Bulut

Caner Bulut

Founder & CEO

06.02.2022

QR Kodlu Geçiş Sistemi

QR kodlu geçiş sistemleri, tek kullanımlık kare kodları kullanarak giriş/çıkış süreçlerini kolaylaştıran modüler sistemlerdir. 

QR kodlar online olarak oluşturulur ve güvenli bir geçiş imkânı sağlar. Bir QR kod sadece bir geçiş (giriş ya da çıkış) işleminde kullanılabilir. 

Çalışanlarınızı bulut tabanlı yazılım üzerinden sisteme ekleyebilirsiniz. Çalışanlar, mobil uygulama üzerinden QR kodlar oluşturarak giriş/çıkış işlemlerini yapabilirler. Konum doğrulama hizmeti de sunan sistemlerde QR kodlar, sadece tanımlı lokasyon içerisinde oluşturulur ve ortama konulan bir QR kod okuyucu tarafından okunur. QR kodun doğrulaması yapıldıktan sonra geçiş işlemine izin verilir. Geçiş bilgisi istenirse turnike veya kapı geçiş sistemlerine entegre edilebilir. Tüm bu geçiş logları online olarak raporlanabilir. 

QR Kodlu Geçiş Sisteminin Faydaları

QR kodlu geçiş sistemleri birçok faydayı beraberinde getirir.

  • Manyetik kart bağımlılığını ortadan kaldırır. Kart kaybetme ya da yeniden kart basma gibi zorlukları yok eder.
  • QR kod dijital olarak oluşturulduğu için içerisindeki veriler değiştirilebilir. Teknoloji olarak esneklik sağlar.
  • Bulut tabanlı olarak konumlandırıldığı için her ortamdan erişim imkânı vardır.
  • Mobil uygulama üzerinden başka servisleri de sunmak mümkündür.

Gir-in Çalışan Giriş-Çıkış Yönetimi 

Gir-in uygulaması ile çalışanlar, iş yerlerine giriş/ çıkış işlemlerini herhangi bir ek donanıma gerek duyulmadan mobil uygulama üzerinden gerçekleştirebilirler. Bu işlemler aşağıdaki gibidir;

Lokasyona Özel QR Kod İşlemi

Sitemde tanımlı lokasyonlara ait QR kodlar, resepsiyon/güvenlik biriminde mobil uygulama üzerinden okutularak giriş/çıkış işlemi yapabilir.

Çalışana Özel QR Kod İşlemi 

Sistemde her çalışana özel olarak oluşturulan QR kodlar, resepsiyon/güvenlik birimindeki turnike ya da kapılara entegre edilen okuyuculara okutularak giriş/çıkış işlemleri yapılabilir.

Aynı zamanda çalışana özel olan QR kodlar, resepsiyon/güvenlik biriminde konumlandırılan tabletlerin kamerasına okutularak da giriş/çıkış işlemi yapılabilir. 

Sonuç olarak

Çalışanların giriş/çıkış yönetimi konusunda donanım yatırımlarına girmek gerekmiyor. Gir-in bulut tabanlı mobil ve web çözümümüz ile aylık abonelik şeklinde QR kodlu olarak çalışanların giriş/çıkış süreçlerini yönetebilirsiniz. Aynı zamanda sunulan diğer çözümlerimizi de aynı abonelik ile kullanabilirsiniz.