Neden Yeni Bir Ziyaretçi Yönetim Sitemine İhtiyacınız Var?

Caner Bulut

Caner Bulut

Founder & CEO

26.10.2021

Neden Yeni Bir Ziyaretçi Yönetim Sitemine İhtiyacınız Var?

Kendinize şu soruları sorun:

  • Kuruluşunuz verileri mümkün olduğunca güvenli bir şekilde mi saklıyor?
  • Modern çalışma yöntemlerini benimsiyor musunuz?
  • Resepsiyonistiniz ziyaretçileri karşılamak ve selamlamak için orada mı?

Bu soruların herhangi birine veya hepsine cevap hayırsa, kuruluşunuz bir ziyaretçi yönetim sistemi almayı düşünebilirsiniz. Henüz kağıttan dijitale geçiş yapmadıysanız, 2020 yılının sizin için önemli. Kuruluşların yeni yılda ziyaretçi yönetim sistemine sahip olmalarının en önemli nedenleri aşağıdadır.

Esnek çalışma artıyor

Esnek çalışmanın artmakta olduğunu söylemeye gerek yok ve 2020'de popülerliği sadece artacaktır. Yapılan araştırmalara göre, İngiltere'de işçilerin% 54'ünün bir şekilde esnek bir şekilde çalıştığını göstermiştir. Bununla birlikte, İngiltere işçilerinin% 68'i şu anda işyerlerinde bulunmayan bir şekilde esnek çalışmak istediklerini söylüyor. Buna ek olarak, işçilerin% 22'sinin daha esnek istihdam bulmak için görevlerinden ayrıldığını göstermiştir; Yeni bir rol onlara daha iyi bir iş-yaşam dengesi sağladıysa% 45'i işini değiştirmeyi düşünür.

Onlara daha fazla esneklik sunan işleri arayan daha fazla insanla, kuruluşunuzun bu çalışma şeklini benimsemenize olanak tanıyan yollar sunma zamanı geldi. Bir ziyaretçi yönetim sisteminin her zaman yalnızca ziyaretçi yönetimi için kullanılması gerekmez, birçok sistem de bunları personel yönetimi için kullanmanıza izin verir; bazı sistemler, uzaktan çalışırken personelin oturum açmasına da izin verir. Bu, çalışanlarınız nerede veya ne zaman çalışırsa çalışın çalışma saatlerini kısaltmayı kolaylaştırabilir.

Bilgi güvenliği her zamankinden daha önemli

Son yıllarda, bilgi güvenliği KVKK'nın getirilmesi nedeniyle son derece önemli hale gelmiştir. 2020'de önem devam edecek. KVKK uyarınca, Türkiye içindeki bir kuruluş tarafından saklanan tüm bilgilerin iyi bir şekilde korunması gerekmektedir. Kuruluşlar bilgileri kolayca bulabilmeli, aynı şekilde bilgileri de kolayca silebilmelidir. Kuruluşlar buna uymazsa, çok ağır bir para cezası ile karşı karşıya kalabilir.

Resepsiyonist rolü değişti

Bir resepsiyonistin rolü artık ziyaretçileri karşılamak ve selamlamaktan ve onları olması gereken yere yönlendirmekten çok daha fazlası. Görevlerden bazıları şunlardır: teslimatların düzenlenmesi, toplantıların rezervasyonu, çağrıların cevaplanması ve yönlendirilmesi, postaların sıralanması ve dağıtılması, belgelerin dosyalanması ve daha fazlası. Sorumlu oldukları çeşitli görevlerle, her zaman resepsiyonda oturamayacakları anlamına gelir.

Bu, ziyaretçilerinizin resepsiyonda hala harika bir deneyim almaması gerektiği anlamına gelmez. Ziyaretçi yönetim sistemi, bir resepsiyonist olmasa bile harika bir ilk izlenim bırakacak ziyaretçilerin oturum açması için sorunsuz ve profesyonel bir yoldur.

İşyerleri değişiyor

Giderek daha fazla kuruluş modernleşmeye başlıyor ve daha akıllıca çalışmanın yollarını arıyor, bunun büyük bir kısmı iş operasyonlarını kolaylaştıracak teknoloji bulmak. Birçok işyeri zaman kazanmak ve verimliliği artırmak istemektedir. Bir ziyaretçi yönetim sistemi, işletmenizin daha akıllıca çalışması için harika bir yoldur. Bir ziyaretçi yönetim sisteminin basitleştirebileceği işlemlerden sadece birkaçı:

  • Giriş ve çıkış yapan ziyaretçileri yönetme
  • Personel saatlerini takip etme
  • Veri depolama
  • Verileri kaldırma
  • Acil tahliye

Gir-in App önde gelen ziyaretçi yönetimi uygulaması tüm lokasyonlarınızda  kullanılabilirsiniz. Kuruluşunuz 2020 yılında bir ziyaretçi yönetim sistemi almak istiyorsa, Gir-in App hakkında daha fazla bilgi edinmek için iletişime geçin. info@gir-in.com adresine bir e-posta gönderin veya alternatif olarak, buraya tıklayarak 15 günlük ücretsiz deneme sürümünü kullanmaya başlayabilirsiniz.