Ziyaretçi Yönetim Sistemi Nedir?

Caner Bulut

Caner Bulut

Founder & CEO

26.10.2021

Ziyaretçi yönetim sistemi, bir kuruma giriş-çıkış yapan ziyaretçilerin bilgilerini tutmak için geliştirilmiştir, teknoloji tabanlı bir çözümdür. 

Bu yazımızda size aşağıdaki konular hakkında bilgiler vereceğiz.

  • Ziyaretçi Yönetim Sistemi Nedir?
  • Bulut Tabanlı Ziyaretçi Yönetiminin Faydaları Nelerdir?
  • Ziyaretçi Yönetim Sisteminin Faydaları Nelerdir?

Ziyaretçi Yönetim Sistemi Nedir?

Ziyaretçi yönetim sistemi, bir şirket yada kuruma gerçekleşen ziyaretleri kayıt etmek, bu ziyaretler ile ilgili süreçleri sistematik bir şekilde yönetmek için geliştirilmiş, donanım ve yazılım teknolojilerinin bir arada kullanıldığı bir sistemdir.

Günümüzde kurumlar ziyaretçi yönetimlerini geleneksel şekilde, bir kağıda yada bir deftere ziyaretçileri kayıt ederek yapmaktadırlar. Gir-in ile amacımız bu takip edilemez süreci teknolojik, bulut tabanlı bir çözüm ile değiştirmektir.

Bulut Tabanlı Ziyaretçi Yönetiminin Faydaları Nelerdir?

Bulut tabanlı ziyaretçi yönetim sistemleri kurumlara bir sunucu yada altyapı yatırımı yapmadan çözümü kullanmalarına olanak sağlar. 

Kurumlar ihtiyaç duyduğu ziyaretçi takip uygulamasını saatler içerisinde kullanmaya başlayabilirler. Çünkü bulut tabanlı sistemlerin kurulum aşamaları çok kolaydır, bir hesap oluşturularak uygulamalar hemen kullanılmaya başlanabilirler.

Ziyaretçi Yönetim Sisteminin Faydaları Nelerdir?

Ziyaretçi yönetim sistemleri bir çok faydayı beraberinde getirir. Bunlardan bir kaç tanesini aşağıdaki gibi özetleyebiliriz.

  • Firma imajına katkı sağlar.
  • Güvenlik seviyesine katkı sağlar.
  • Ziyaretçiye yeni bir deneyim sunar.
  • Güvenlik sistemleri ile entegre olabilir.
  • Geleneksel süreçleri veriye dayalı bir hale getirir.

Sonuç Olarak

Ziyaretçi yönetim sistemleri ile kurumunuzun güvenliğini arttırabilir, izlenebilir ve takip edebilir bir süreç geliştirebilirsiniz. 

Gir-in gerekli olan tüm teknolojileri içerisinde barındırmaktadır. Daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.