Uzaktan Çalışma İçin Giriş Çıkış Uygulamaları

Uzaktan Çalışma İçin Giriş Çıkış Uygulamaları

Dizüstü bilgisayarınızı ve cep telefonunuzu yanınıza alarak herhangi bir yerden işinizi yapabiliyor olmayı hayal edin. Teknoloji ve dijital dönüşümle birlikte artık bu durum hayal olmaktan çıktı.  

Uzaktan çalışma süreci 

Dünya genelinde yaşanan Covid 19 pandemisi sonrası birçok şirket uzaktan çalışmaya geçti.  Ancak pandemi öncesi, operasyon, teknik destek ve bakım gibi birimler haricindeki ofis çalışanlarının uzaktan çalışmasına kesinlikle karşı olan birçok şirket, bu süreçle birlikte uzaktan çalışmanın da aynı derecede hatta daha verimli olabileceğini fark etti.

Çalışanlarının verim artışlarının yanı sıra kira, ulaşım, yemek, ısıtma, aydınlatma gibi alanlarda da tasarruf etmeye başladı. Her gün işe gidip gelme ile kaybedilen zaman, stres gibi çalışan verimliliğini düşüren etkiler de ortadan kalkmış oldu.  Artan çalışan memnuniyeti ve verimliliği, teknoloji sektörü başta olmak üzere ofis çalışması yapan çoğu şirket için kalıcı hale geldi.

Uzaktan çalışma esnasında çalışanların ihtiyaç duyacakları kurumsal kaynaklara erişimle birlikte, iş süreçlerinin dönüşümü de beraberinde geldi. Şirketlerin bu alanlardaki ihtiyaçlarını karşılayacak bulut tabanlı SaaS çözümlere talepler de aynı oranda artış gösterdi. Bu durumda şirketlerin, hem uzaktan hem de ofiste çalışmaya uygun bulut uygulamalarının seçiminde doğru çözümleri tercih etmesi gerekecektir. 

Bulut tabanlı giriş çıkış uygulamaları 

Uzaktan çalışma için gerekli olan bulut tabanlı uygulamalar içinde çalışanların işe giriş çıkışlarının kayıt altına alacak uygulamalar da bu noktada oldukça önemlidir. Çalışan hangi lokasyonda olursa olsun işe başlama ve iş bitişinde bulut tabanlı uygulama üzerinden giriş/çıkış işlemlerini kolaylıkla yapabilmelidir. Bu işlemler yöneticiler tarafından sistem üzerinden anlık olarak görülebilmeli ve raporlanabilir olmalıdır.    

Gir-in, ister ofis ortamı olsun ister uzaktan çalışma olsun, çalışanların giriş/çıkış süreçlerinin mobil uygulama üzerinden kolaylıkla yapılabileceği bir çözüm sunuyor. Lokasyona veya çalışana özel QR kod oluşturularak ve konum doğrulaması yapılarak, her çalışan mobil uygulama haricinde başka bir donanım veya yazılıma ihtiyaç duymadan giriş/çıkış işlemini gerçekleştirebiliyor.  

Uzaktan (remote) çalışmalarda, çalışanlar kendi konumlarını sisteme tanımlayarak giriş/çıkış işlemlerini bu lokasyondan yapabiliyorlar.  Anlık olarak raporlama yapılabiliyor veya ay sonunda tarih, kişi, birim bazlı giriş çıkış raporları alınarak puantaj, ücretlendirme gibi işlemler hızlı bir şekilde gerçekleştirilebiliyor. 

Kullanıcı ve çevre dostu, kişiselleştirmeyi mümkün kılan Gir-in uygulaması ile çalışma hayatını kolaylaştıran çözümler sunuluyor. 

Sonuç olarak;

Sektör fark etmeksizin, yüz yüze ya da uzaktan çalışma yapan tüm kamu, özel sektör, sivil toplum kuruluşları, çok kiracılı iş alanları, müzeler, fuar, sergi, konferans vb. etkinlik alanları organizatörleri, çalışanlarının giriş çıkış süreçlerinde bulut tabanlı Gir-in’i rahatlıkla kullanabilmekte, çalışan verimliliği ve memnuniyeti bu sayede artmaktadır.