Teslimat Yönetim Sistemi Nedir?

Caner Bulut

Caner Bulut

Founder & CEO

03.04.2022

Teslimat Yönetim Sistemi

Şirketlerin hem kurumsal hem de çalışanların kendilerine gelen bir çok teslimatı (kargo, resmi evrak v.b.) almak zorundadır. Teslimanların doğru şekilde doğru kişiye teslim edilmesi önemlidir. 

Özellikle günümüzde e-ticaret hacminin artması ile kargo sayılarında ciddi şekilde bir artış olmuştur. Kargoların kayıt altında tutulması, teslimat süreçlerinin yönetilmesi gibi süreçler için teknoloji desteğine ihtiyaç vardır.

Teslimat yönetim sistemleri; bir kurum içerisindeki gelen ve giden teslimatların yönetimini sağlayan, gerekli bilgilendirmeleri yapabilen modüler yazılımlardır. 

Kolayca Kayıt İmkanı

Gir-in basit ve kullanışlı bir teslimat yönetim modülü sunar. Bu modül sayesinde şirketinize gelen teslimatları yönetebilirsiniz. Ekleme işlemi sırasında teslimat ile ilişkili olan çalışanınızı seçebilirsiniz. Böylece çalışan kargosunun geldiği konusunda bilgilendirilir. 

Çalışanlar mobil uygulama üzerinden kendilerine gelen teslimatları görebilir ve teslim alabilir.

Teslim Alabilme 

Teslimat sahibi mobil uygulaması üzerinden ya da kendisine gönderilen bildirim mesajı üzerinden kargoyu aldığına dair bir onay verebilir. Böylece kargoların hangi tarihte teslim edildiği kayıt altına alınabilmektedir. 

Bildirimler

Gir-in, eğer teslim alınmamış teslimatlar var ise, teslimat sahiplerine düzenli olarak bilgilendirme mesajları gönderir. Bu bilgilendirme mesajlarında gelen teslimatın detayı hakkında kısa bir bilgilendirme yapılır.

Teslim alınana kadar bu bildirimler iletilmektedir. 

Sonuç Olarak

Gir-in üzerinde devamlı geliştmekte olan bir teslimat modülü yer almaktadır.Tek yapmanız gereken üye olmak. 14 gün boyunca uygulamayı test edebilirsiniz.