Ziyaretçi Deneyimi Nasıl Geliştirilir?

İyi bir ziyaretçi deneyiminin işletmeniz üzerinde büyük etkisi olabilir. İlk izlenimler her şeydir. Araştırmalar, insanların bir saniyenin onda birinde bir yabancı yüzünü gördükten sonra ilk izlenimlerini yaptığını göstermiştir. Yani kesinlikle resepsiyon alanından doğru bir ilk izlenim yaparak iyi bir başlangıç yapmak çok önemli. Aşağıda, iş yerinizdeki ziyaretçi deneyimini iyileştirmenize yardımcı olacak bazı ipuçları verilmiştir.
Ziyaretçi Deneyimi Nasıl Geliştirilir?

Ön kayıt ziyaretçileri

Ziyaretçi deneyimi işyerinize gelmeden çok önce başlar. Bir ziyaretçi yönetim sistemi kullanarak, ziyaretçileri önceden kaydedebilir ve onlara profesyonel, markalı bir e-posta davetiyesi gönderebilirsiniz. E-postada toplantının tarihi ve saati, ziyaret ettikleri kişinin adı ve yol tarifleri bulunabilir. 

Kolay oturum açma ve kapatma

Yukarıdaki noktadan sonra, bir ziyaretçi yönetim sistemi giriş yapma ve kabul sürecini kolaylaştırabilir, genel ziyaretçi deneyimini geliştirebilir. Ziyaretçiler, gerekli politikaların ve KVKK bildirimlerini imzalanması da dahil olmak üzere bir iPad'de oturum açabilir ve ziyaretçinin geldiğini bildirmek için toplantı sahibine e-posta veya SMS yoluyla bir bildirim gönderilebilir. Binadan çıkarken, iPad'de sadece birkaç dokunuşla kolayca çıkış yapabilirler. Sistemde QR kodu uyumluluğu varsa, giriş ve çıkış işlemleri daha da hızlıdır.

Profesyonel resepsiyon alanı

Ziyaretçiniz kapıdan içeri girer girmez profesyonel görünümlü bir resepsiyon alanı ile harika bir ilk izlenim bırakın. Büyük bir resepsiyon alanı olmasa bile, konuksever bir fikir vermek için temiz ve iyi aydınlatılmış olduğundan emin olun. Resepsiyonda çalışan çalışanlarınızın, şirketin yüzü olarak oynadıkları önemli rolü anladıklarından ve buna göre hareket ettiklerinden emin olun.

Konforlu bekleme alanı

Bir ziyaretçinin birkaç dakika beklemesi gerekecektir, bu nedenle profesyonel görünmeye ek olarak, resepsiyon alanınızın ziyaretçiniz için rahat bir bekleme alanına sahip olması gerekir. Ziyaretçilerinizin oturacakları bir yer olduğundan ve ikramların sunulduğundan emin olun.

Akıllı ziyaretçi yönetimi uygulaması Gir-in App ile işletmenizdeki ziyaretçi deneyimini geliştirin. 0 262 644 68 98 veya  info@gir-in.com adresinden veya arkadaş canlısı ekibimizle iletişime geçin, size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Alternatif olarak, buradan 15 günlük ücretsiz deneme sürümünü başlatabilirsiniz.