Turizm Sektörü İçin Bulut Tabanlı Tesis Yönetimi Sistemi

Turizm hem çalışan hem müşteri temelli olarak en yoğun istihdam düzeylerine sahip sunuculardan biridir. Gelişmiş teknoloji ve bulut tabanlı tesis yönetim sistemi ile hem çalışan koordinasyonunu hem de hizmet kalitenizi artırmış olacak aynı zamanda işletmenize maliyetler konusunda da büyük fayda sağlayacaksınız. 

Bulut tabanlı tesis yönetimi ile ilgili daha ayrıntılı bilgi alabilmeniz için Yeni Nesil Bulut Tabanlı Tesis Yönetim Sistemleri isimli blog yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bulut Tabanlı Tesis Yönetim Sisteminin Turizm Sektörüne Katkıları

Gelişmiş Operasyon Sistemi: Turizm işletmeleri büyük ve karmaşık  yapıda insan kaynağı yönetmektedir. Bulut tabanlı tesis yönetimi, çalışma zamanı, izin, vardiya gibi değişken yönetimleri kolaylaştırır. Periyodik olarak günlük, haftalık, aylık görev atamalarının yapıldığı gibi anlık görev bildirimine de imkan tanır. Bu sayede iletişim hatalarında azalma, işbirliğini geliştirme ve kayıtları hızlı bir şekilde yönetmeyi kolaylaştırır.

Gelişmiş Kontrol Mekanizması: Bulut tabanlı tesis yönetimi, çalışma sistemlerini otomatikleştirir ve verimliliklerini artırır. Rezervasyon yönetimi, envanter takibi, kişisel çalışma düzeni gibi bir çok işlemin otomatik yürütülmesini ve bu sayede kaynak tasarrufunu sağlar. Bulut altyapısı sistemleri sürekli olarak güncellenir ve yeni özellikler eklenir. Tesisler, en son teknolojik gelişmelerden ve yeniliklerden hızla faydalanabilir. Tesis yöneticilerine mobil cihazlar üzerinden veri erişimi sağlanır. Bu sayede, farklı yerlerde bulunan ekipler arasında veri yönetimi kolaylaşır. Aynı zamanda, tesis yöneticileri istedikleri zamanda ve istedikleri yerden yönetim işlemlerini gerçekleştirebilir.

Artan Müşteri Memnuniyeti: Bulut tabanlı yapı, müşterilere online rezervasyon imkanı sunar. Aynı zamanda tesis deneyimlerini değerlendirme ve geri bildirim sağlanması müşteri memnuniyetinde artış sağlar. Bulut tabanlı sistem ile elde edilen geri bildirimlere aktif olarak yanıt verme özelliği, müşteri ziyaretlerini artırmaya ve hizmet bakımlarını ortadan kaldırmaya yardımcı olur. İşletmeler, bu geri bildirimleri toplayabilir, analiz edebilir ve gerekli düzeltici önlemler alabilir.

Düzenli Veri Toplama ve Analiz: Bulut tabanlı tesis yönetimi ile çalışanların giriş-çıkış bilgileri, izin, vardiya, mola ve fazla mesaileri kayıt altında tutulmaktadır. Bu sayede, sistem üzerinden raporlama ve analiz etme imkanı olur. Bulut tabanlı sistemler, verileri depolar ve yedekler. Bu da veri kaybı riskini azaltır ve iş operasyonlarında sürekliliği sağlar.

Azalan Maliyet Yönetimi: Bulut tabanlı sistemler, tesislerin kendi sunucularını kurma ve bakım yönetimini ortadan kaldırır. Ayrıca, donanım ve yazılım satın alma sürelerini de azaltır. 

Turizm Sektörü ve Gir-in Uygulaması 

Gir-in uygulamasında görev yönetimi ve anket modülleri turizm sektörü tarafından en çok tercih edilen modüllerdir.Turizm sektöründe, konaklanılan yerin hijyen olması, belirli bir temizlik kalitesini yakalamış olması müşteri memnuniyeti açısından son derece önemlidir. Müşterilere sunulacak bir geri bildirim mekanizması müşterilerin konaklanılacak kuruma olan güvenini artıracaktır. Gir-in görev yönetimi ve anket modülleri ile tüm bu yöntemleri kolayca yönetebilir ve raporlayabilirsiniz. 

Hemen şimdi Gir-in demo hesabı oluşturabilir, uygulamamızı 14 gün ücretsiz kullanabilirsiniz.